Pieejamības rīki

Aktualitātes

kegumaskola 2023 maijs jaunakas gramatasAprīlī un maijā Ķeguma vidusskolas bibliotēkā esam ieguvuši vairākas jaunas un interesantas grāmatas.

Daiļliteratūra

Agnese Pastare “Atgūtā dzīvība” – mūsu skolotājas triloģijas sengaidītā 3.daļa.

Ruta Skrebele “Ervīns un Bišu vīrs” – mūsu novadnieces, arī skolotājas, grāmata par uzticību, nodevību, meliem un godaprātu.

Dzintars Tilaks “Zlatas ceļš” – veltījums Ukrainas kara bērniem.

Dzintars Tilaks “Raibi labā nometne” – neticami un aizraujoši jauniešu vasaras piedzīvojumi.

Rūta Apse “Cik liels ir Lapsspārnis? “ – lieli burti, skaistas ilustrācijas un pārdomas rosinošs sižets – tas, kas nepieciešams, kad sāc lasīt.

“Tu esi Latvijas dārgums” – 848 Latvijas skolēnu pārdomas :”Kas ir Tavs Latvijas dārgums?”

 

Nozaru literatūra

kegumaskola 2023 maijs jaunakas gramatas 2 nozaru literatura“Sarunu spēles” – kā sarunu spēles var palīdzēt iemācīties sarunāties.

Daiga Kaže “Iepazīsti Latviju kopā ar bērniem” – sākumskolā izmantojami uzdevumi un aktivitāšu piedāvājumi, lai labāk iepazītu Latviju.

Sāra Okvela – Smita “Pa vidu starp bērnību un pieaugšanu” – grāmatas mērķis ir aizpildīt informācijas trūkumu par mazo pusaudžu gadiem (8-13). Autore aplūko biežāk satopamos izaicinājumus un piedāvā iejūtīgus un praktiskus ieteikumus grūtību pārvarēšanai.

Sūzija Hodža – “Kā māksla var mainīt dzīvi” – autore stāsta, kā māksla var uzlabot noskaņojumu, nomierināt satrauktu prātu un mazināt trauksmi un spriedzi.

Māra Vidnere “Stresa menedžments” – kā atrast sevī gribu un prasmi tikt galā ar stresu.

Ausma Špona “Pedagoģija: Pārdomas atziņas” – apkopota un sistematizēta viena no bagātākajām pedagoģijas pieredzēm.

Sandra Sebre, Anika Miltuze “Attīstības psiholoģija: Cilvēka attīstība visas dzīves garumā” – ļoti gaidīta un nepieciešama grāmata, kurā autorēm izdevies veiksmīgi savienot klasiskās teorijas ar mūsdienīgām atziņām. Plašs, visaptverošs materiāls ikvienam interesentam.

Ilona Misāne, skolas bibliotekāre

kegumaskola 2023 konkurss skala lasisanaTrešdien, 3. maijā, tieši Imanta Ziedoņa 90. dzimšanas dienā, mūsu skolas piektklasnieki skolas bibliotēkā satikās Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību pirmajā kārtā. No visiem dalībniekiem tikai vienam būs jāpārstāv skola reģiona sacensībās Ogres centrālajā bibliotēkā.

Grāmatu izvēle bija ļoti atšķirīga – pasaka, spoku stāsts, detektīvs, bērnu blēņas un piedzīvojumi, fantāzija, dzīvnieku gaitas un pat populārzinātniskais žanrs. Bērni bija centušies. Mazliet traucēja pieredzes un treniņa trūkums, kas izpaudās liekā steigā un neprasmē uzturēt kontaktu ar auditoriju. Daudziem grūti bija arī iekļauties atvēlētajās 3 minūtēs, kuru laikā ne tikai jāpaspēj izlasīt izvēlētais grāmatas fragments, bet arī jāiepazīstina ar sevi kā lasītāju un pāris teikumos jāpastāsta par autoru un grāmatas notikumiem līdz izvēlētajam fragmentam.

Ar savu uzdevumu galā tika visi dalībnieki. Prieks, ka ir uzņēmība un vēlēšanās lasīt un piedalīties!

Žūrijas komisijā bija direktora vietniece Sandra Bērziņa, skolotāja Dace Grīsle un bibliotekāre Ilona Misāne.

Pārliecinoši 1.vietu un tiesības pārstāvēt skolu Ogrē ieguva 5.a klases skolnieks Rihards Rimicāns, kurš lasīja fragmentu no Dzintara Tilaka grāmatas "Čomiņš".

2.vieta – Elīnai Bulei. Viņas izvēlētais teksts bija no Svena Nūrdkvista grāmatas "Pankūku torte".

3.vietu dalīja Emīlija Buša un Mārlijs Veidis, lasot fragmentus no Dž. K. Roulingas grāmats "Harijs Poters un jauktasiņu princis" un Linkolna Pīrsa grāmatas "Lielais Neits".

Paldies dalībniekiem un viņu skolotājai Dacei Grīslei!

Lai lasītprieks saglabājas arī turpmāk!

Paldies vērtēšanas komisijas vadītājai Sandrai Bērziņai!

Ilona Misāne, skolas bibliotekāre

Vairāk foto skatāmi tepat zemāk un galerijā.

kegumaskola 2023 lieldienu olu izstadeZinām nostāstu, ka Lieldienās olas nes zaķi. Tā kā zaķu mājiņa un liela zaķu kolekcija izstāžu telpā jau bija, nolēmām, ka viņiem ir nepieciešamas neparastas Lieldienu olas, kuras klases gatavoja no ikdienā lietotiem otrreizējās pārstrādes un dabas materiāliem.

Sanāca krāšņi, neparasti un radoši.

© 2019 Ķeguma vidusskola